Facebook NaszeTwarogi

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

WITAMY NA STRONIE KSM  WE WŁOCŁAWKU

Kujawska Spółdzielnia Mleczarska we Włocławku produkuje wysokiej jakości mleko świeże pakowane w karton lub folię, śmietany, sery twarogowe pakowane tradycyjnie i próżniowo oraz twarogi  stało wagowe w opakowaniach 250g z systemem „zamknij-otwórz”, jogurty, maślaka oraz masła ekstra, osełkowe i stołowe. Ponadto oferujemy szeroką gamę twarogów, śmietan i śmietanek pakowanych w odpowiednio większe opakowania jednostkowe przeznaczone dla cukierników, zakładów gastronomicznych oraz jednostek zbiorowego żywienia.

Potwierdzeniem najwyższej jakości wyrobów jak i bezpieczeństwa zdrowotnego wyrobów jest stałe monitorowanie całego cyklu produkcyjnego, począwszy od skupu surowca poprzez łańcuch dostaw, produkcję, aż po sprzedaz gotowego produktu. 

Promujemy picie mleka wsród dzieci i młodzieży biorąc udział w programie "Szklanka Mleka".

 

 

Kujawska Spółdzielnia Mleczarska ogłasza przetarg na

kompleksową realizację kampanii reklamowej współfinansowanej

ze środków UE- komplet informacji po kliknięciu w pasek poniżej

(na baner PROW)

 

 

 

 

 

POZNAJ DOBRĄ ŻYWNOŚĆ

Dbając o jakość naszych wyrobów i dobro konsumentów wybrane, nasze produkty zostały zgłoszone do programu               „POZNAJ DOBRĄ ŻYWNOŚĆ”.

Znak ten jest nadawany zgodnie z kryteriami opracowanymi przez Kolegium Naukowe ds. jakości produktów żywieniowych. Oznaczenie PDŻ jest informacją, która ma pomagać konsumentowi  w wyborze odpowiedniego dla niego produktu. Jednocześnie realizowany jest cel wspólnej polityki w zakresie żywności, polegający na poszerzaniu obszaru wysokiej jakości w różnorodności żywności na Wspólnym Rynku UE.

Wyróżnione produkty tym znakiem to:

  • śmietana 12% extra 
  • twaróg półtłusty krajanka w folii
  • twaróg półtłusty klinek w folii
 

 

JAKOŚĆ – TRADYCJA

Jakość Tradycja

 

21 czerwca 2011 roku produkowane w Kujawskiej Spółdzielni Mleczarskiej twarogi - półtłusta krajanka i  tłusty klinek  zostały zgłoszone do Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego, gdzie pomyślnie przeszły proces ubiegania się o Znak Gwarancyjny „JAKOŚĆ - TRADYCJA”. Od tej pory noszą dumną nazwę :

  • Twaróg krajanka z Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej,  półtłusty  
  • Twaróg klinek z Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej , tłusty

Znak ten jest uznany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi za krajowy system jakości żywności. System ten stawia na jakość produktu, do którego przyjmowane są wyłącznie produkty wysokiej jakości wynikającej z tradycyjnego ich charakteru, posiadające szczególną jakość, recepturę lub inne cechy odróżniające je od innych należących do tej samej kategorii.

Zobacz: www.naszetwarogi.pl

DZIEDZICTWO KULINARNE

Dziedzictwo Kulinarne

 

W 2012r. Twaróg krajanka z Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, półtłusty i Twaróg klinek z Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, tłusty  zostały wpisane na listę Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Kujaw  i Pomorza. 

Regionalne Dziedzictwo Kulinarne jest siecią, której członkami są regiony z całej Europy. Wspólnym celem jest rozwój regionów poprzez regionalną żywność i tradycje kulinarne. Zwiększone wykorzystanie i produkcja żywności regionalnej generuje rozwój małych firm. Wszystko to ma wpływ na turystykę, ochronę środowiska, zatrudnienie i zdrowie.

Zobacz: www.culinary-heritage.com

 

 

 

 Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

 

Operacja pn „Pogłębienie wiedzy i świadomości konsumentów na temat tradycyjnych kefirów , twarogów, masła i śmietany oraz zwiększenie rozpoznawalności i poprawę wizerunku produktów wytwarzanych tradycyjnymi metodami oraz systemu „Jakość i Tradycja”, mająca na celu pogłębienie wiedzy i świadomości konsumentów na temat tradycyjnych kefirów , twarogów, masła i śmietany oraz zwiększenie rozpoznawalności i poprawę wizerunku produktów wytwarzanych tradycyjnymi metodami oraz systemu „Jakość i Tradycja”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3 „Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych’’  poddziałanie 3.2 „Wsparcie działań informacyjnych i promocyjnych realizowanych przez grupy producentów na rynku wewnętrznym.”

 

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.